Uciteljice

Moderatori/ce: MalaPcela, DinKa, asja & amra

Uciteljice

PostPostao/la omi » pet sep 07, 2012 8:00 am

jeste li zadovolji uciteljicama koje su vas zapale? nasa nije losa. ne trazi puno, e sad ne znam jel to dobro za djecu ili ne. nemaju zadaca preko vikenda. njena logika je ne nosimo ni mi posao kuci preko vikenda tako da i oni trebaju da imaju vikend. kad je lijepo vrijeme ona izadje s njima u setnju.jucer pred skolom cujem da su u drugom odjeljenju vec ucili pjesmicu napamet. ovu sedmicu samo ponavljaju sto su ucili u prvom razredu.
omi
Moderator
Moderator

Re: Uciteljice

PostPostao/la MalaPcela » pet sep 07, 2012 9:35 am

Ja čvrsto vjerujem da je glavni zadatak učiteljice da dijete zavoli školu. Sigurna sam da oni ponešto i nauče u tim šetnjama. Svakako je zamišljeno da prvi razred devetogodišnjeg bude više igranje i maženje, a manje učenje. Druge učiteljice koje nemaju ideja i volje da to provedu nego uče napamet griješe. Tek od pola drugog razreda oni trebaju početi pravo učiti, a i ako ni tada ne počnu s pjesmicama, don't sekirli, neće to njoj faliti. Gore bi bilo da ima neku babarogu pa da zamrzi školu do kraja života.
MalaPcela
Bebanolog
Bebanolog

PostPostao/la Tesa » pet sep 07, 2012 3:04 pm

Upravo je to rekla R. uciteljica:" Moj je zadatak da zavole skolu, ja cu se truditi da zavole mene, a onda ce i skolu!" Zato mi se i svidjela, iako su rekli da je dobra uciteljica, zna sa djecom, storga i pravedna i zna ih relaksirati. Nastavnici kazu da vole njene razrede jer napravi kolektiv.
Tesa
Beban Senior
Beban Senior

PostPostao/la yes » pet sep 07, 2012 6:56 pm

Ja sam isto zasad zadovoljna, meni sve tri izgledaju super, a rezultate ćemo vidjeti za koju godinu.

Bitno mi je da nije friška sa fakulteta, a da nije ni pred penziju. Ova naša ima oko 35. Nadam se da zna svoj posao.
dječak 04.09.2006.
djevojčica 15.12.2008.
yes
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » pon sep 10, 2012 10:15 am

Hana je treći razred. Iako su nas svi ubjeđivali da će se u prvom razredu igrati ( kad kažemo svi - mislim na prijatelje ) već nakon mjesec dana je bilo jasno da se u njihovoj školi ne igraju.

Mislim da to nije toliko niti do učiteljice koliko je do škole.

Dosta puta sam za ove tri godine poželjela dijete prebaciti u drugu školu, naročitko kada vidim da djeca prijatelja jednom sedmično imaju zadaću, a Hana je imala svaki dan.

Sada vidim da se Hana naučila na takav dribling, za drugo nije ni znala. Školu nije prihvatila kako bauk.
Od prvog razeda su obavezni ići na dvije sekcije i od prvog dana nosi opremu za fizičko ( što uključuje šorc, bijelu majcu i tene ) - na što se ja i danas zgražavam.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la Okica » pon sep 10, 2012 12:47 pm

Mi smo za sada jako zadovoljni s uciteljicom. Iman je od prvog dana odusevljena, a danas je i dijete dana. Ne znam da li je to praksa po svim skolama, ali dijete dana znaci da taj dan je ona posebnija u odnosu na druge. Kaze malo vise o sobi, napise na tabli svoje ime i prezime, ponese svoju najdrazu igracku i isprica o njoj, pomaze uciteljici i sl. Svaki dan je drugo dijete "dijete dana".
Zadaca nemaju izuzev da dovrse recimo bojenje ako to nisu stigli u skoli, a i to je bilo samo 1x.
Imali smo roditeljski u trajanju od 1,5 sat, uciteljica nam je prezentirala sta i kako ce se raditi, ponidila kurseve, osiguranja, uzine i sl, roditelji se upoznali, dogovorili neke sitnici i sl.

Sve u svemu ja sam zadovoljna a Iman s radoscu ide u skolu. Jtros je budim i kazem Kikice, vrijeme je za skolu, a ona u dva koraka na nogama. Kad se sjetim vrtica i kmezanja joj ja pospana, joj ja ne zelim i sl, ja sad presretna :)
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Mai » čet sep 13, 2012 8:37 am

I kod nas ima ovo dijete dana. Riana je isto zadovoljna za sad.
slika
Mai
*Počasna Strina Foruma*

PostPostao/la hana » čet sep 13, 2012 9:04 am

Kod " naše " nije bilo prakse " dijete dana ".
Ali znam da je to Hana imala u vrtiću.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la omi » čet sep 13, 2012 1:36 pm

kod mirne u predskolskom je bilo dijete sedmice. sjecam se da smo na hamer papir ljepili njene slike i crtali i to je stajalo na panou heftu.
omi
Moderator
Moderator

PostPostao/la hana » pon nov 05, 2012 12:20 pm

Hanina učiteljica je otišla na porodiljsko, dobili su zamjenu.
Nevjerovatno je kako su se djeca brzo prilagodila i kako nisu pravili bauk oko zamjene.
( više je panika bila medju nama roditeljima, pa i ja sam sama bila u dilemu kako će to izgledati. Nepotrebno! )
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

PostPostao/la MamaMia » pon nov 05, 2012 1:55 pm

Bas tako. I Amina je prvi mjesec imala "zamjensku" uciteljicu jer je uciteljica morala otici na bolovanje. Sad se vratila i nema nikakvih problema. Kazu da su obje uciteljica jednako dobre i fine i nije im jasno ni zasto ih pitamo :roll:
slikaslika

Najvažnije stvari u dječijim životima su sigurnost, ljubav, prihvatanje i ohrabrivanje. - B. Miller.
MamaMia
Moderator
Moderator

PostPostao/la djevojcica » sri maj 22, 2013 6:40 am

nasa uciteljica je nakon prvog polugodista otisla na porodiljsko, bila sam uplasena za drugo , medjutim ,nova uciteljica je divna i sad imam isti osjecaj za drugi razred kada nam se vraca nasa stara uciteljica . Aini kaze isto :lol:
MamaMia je napisao/la:Kazu da su obje uciteljica jednako dobre i fine i nije im jasno ni zasto ih pitamo :roll:
"You are my life now"
Aini 25.02.'06.
Dija 09.07.'09.
djevojcica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Okica » čet maj 23, 2013 9:00 am

Citam svoj post s pocetka skolske godine i smijem se. Nidje veze sa onim sta se desava danas tj vec skoro cijelu skolsku godinu :)
Zvucacu kao izbjeglica iz Kanade(u pocetku divne pahulje a poslije bijela g...)
Uglavnom, zadace ima svaki dan, dijete dana je preraslo u nocnu moru za roditelje jer moraju s djecom praviti plakate i sta ti ja znam sta sve ne, pjesmice ne samo da uce na pamet, nego se zna desiti i da u knjizi ima jedna strofa i refren, a onda moramo preslusati cd i nauciti preostale 3 strofe.
Uciteljica je u odnosu na druge stroga (kazu da izlaze najbolje generacije) sto moze biti i plus i minus. Dzaba ti sve ako zamrzi skolu u startu, a ja valjda imam srece da je Iman voli, da je to prihvatila kao nesto takvo kakvo jeste - ni ne zna da ima i drugacije, i odlicno se nosi sa svime.
Vidjecemo sta ce dalje biti.
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la Okica » čet maj 23, 2013 9:02 am

Dodatak: vec su imali diktat i nekoliko malih kontrolnih iz matematike.
slika

slika

slika
Okica
Vise i ne spavam
Vise i ne spavam

PostPostao/la hana » čet maj 23, 2013 9:53 am

Okica je napisao/la:Citam svoj post s pocetka skolske godine i smijem se. Nidje veze sa onim sta se desava danas tj vec skoro cijelu skolsku godinu :)
Zvucacu kao izbjeglica iz Kanade(u pocetku divne pahulje a poslije bijela g...)

E baš se nasmija...onako od srca.
slika

slika
hana
Moderator
Moderator

Sljedeća

Natrag na Skolarci

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.